říj, 1 2023

Základní informace o pískování zubů

V představě zvýšení hustle a zmatenosti si dovolím začít s tím, co je to vlastně to pískování zubů. Je to jedna z nejmodernějších metod čištění zubů a zlepšování zubního zdraví. Využívá se přitom unikátní kombinace vzduchu, jemného prášku a vody, která dokáže bezbolestně a efektivně odstranit zubní plak a usazeniny, které mohou způsobit záněty dásní a zubní kaz. Možná se vám to zdá jako scénář z nějaké sci-fi knihy, ale věřte mi, je to realita a je to zároveň jedna z nejjemnějších a nejšetrnějších metod, jak udržet vaše zuby v bezvadném stavu.

Přínosy pískování zubů

Možná si říkáte, že když si poctivě čistíte zuby, tak na žádné pískování nepotřebujete. Ale věřte mi, i přes pečlivé čištění se na zubech mohou tvořit usazeniny, které běžným způsobem odstranit nelze. A to je přesně okamžik, kdy na scénu vstupuje pískování. Pískování dokáže odstranit jakékoli usazeniny, ať už jde o zbytky jídla, zubní kámen nebo i pigmentaci způsobenou kouřením nebo pitím kávy a čaje. Přínosy pískování jsou tedy zřejmé. Během jedné návštěvy u zubního lékaře můžete dosáhnout dokonale čistých a bělých zubů.

Pískování a bělení zubů – dvě různé procedury

Mám pocit, že mezi lidmi panuje určitá zmatečnost, co se týče rozlišování pískování a bělení zubů. Ale já jsem tu proto, abych to vysvětlila. Zatímco pískování je primárně zaměřené na odstranění tvrdých usazenin a pigmentace, bělení zubů je proces, který ovlivňuje samotný odstín zubů. Prostě si představte, že si auto očistíte v myčce a pak ho necháte natřít novou vrstvou laku. Pískování je tedy vrstva čištění zubů, která předchází bělení. Je to důležité krok, protože odstraňuje jakékoliv nečistoty, které by mohly ovlivnit výsledek bělení.

Jak často bychom měli pískování podstupovat

Jednou za čas mi někdo položí otázku, jak často bychom měli pískování podstupovat. Odpověď na tuto otázku je trochu komplikovaná. Vše záleží na individuální situaci každého člověka. Pokud jde o mě, obecně doporučuji pískování podstupovat jednou za šest měsíců, pokud jste kuřák, nebo pokud pravidelně konzumujete výrazně pigmentované nápoje, jako je káva nebo červené víno.

Osobní zkušenost s pískováním zubů

Můžete si říkat, proč by vám měla nějaká Jana radit, jak se starat o své zuby. No proto, že jsem si to sama vyzkoušela. Jeden z mých nejlepších přátel je zubní lékař a on mi o pískování poprvé řekl. Byla to doba, kdy jsem byla na vrcholu své kávové závislosti a moje zuby to začaly platit. Měla jsem špatný pocit z toho, jak vypadají, a tak jsem se rozhodla to zkusit. A víte co? Bylo to skvělé rozhodnutí. Pocit čistoty a svěžesti v ústech byl neuvěřitelný. A nejen to, moje zuby vypadaly lépe než kdy dříve. Od té doby jsem se stala velkou příznivkyní pískování a doporučuji to všem, kdo chtějí mít dokonale čisté a zdravé zuby.

Může pískování způsobit nějaké nepříjemnosti?

Až dosud jsem mluvila jen chvále hodně o pískování, ale jak všechno, i to má svoje nevýhody. Především je důležité si uvědomit, že se jedná o intenzivní čištění, které může být pro některé lidi nepříjemné a může způsobovat citlivost zubů a dásní. Takže pokud máte zuby nebo dásně citlivé, měli byste o tom informovat svého zubního lékaře. Ten vám potom může pískování přizpůsobit tak, aby bylo co nejméně nepříjemné. Navíc po pískování může dojít k dočasnému zvýšení citlivosti zubů na teplotní podněty, ale tento efekt by měl do několika dnů zmizet.

Závěrem

A tak jsme došli na konec naší cesty světem pískování zubů. Jak jsem se snažila ukázat, je to účinný způsob, jak udržet zuby čisté a zdravé, a proto ho vřele doporučuji všem, kteří chtějí co nejlepší péči o své zuby. Ale jako všechno, i to má své nevýhody a je důležité s nimi předem počítat. Doufám, že jsem vám tímto článkem pomohla a odpověděla jsem na všechny vaše otázky. A pokud máte další, neváhejte mi napsat, ráda vám odpovím.