zář, 6 2023

Rány Denní Hygieny Zubů

Jako Pavel jsem důkladný muž a toto se netýká jen psaní blogů. Když jsem se začal zajímat o dentální hygienu, nebyl jsem spokojen jen s rutinním čistěním a použitím dentálního nití. Žádný, pane! Chápu, že každý zub je malým zázrakem lidského těla, který si zaslouží péči a úctu. Takže mé ranní a večerní rituály vypadají trochu jako scénář science-fiction filmu, ale to nestojí proti tomu, že mám zdravé zuby a údiv svých zubařů.

Každý den začínám procesem vyčištění jazyka pomocí speciálního nástroje zvaného jazykový škrabka. Jsem si jistý, že někteří z vás si říkají, že to je přehnané. Ale tady je tip, který jsem se dozvěděl - až 90% špatného dechu pramení ze zbytků jídla a bakterií na jazyku. Takže pokud máte nějakou důležitou událost, jako je schůzka nebo pohovor, ranní jazykový scrap je vaše tajná zbraň na svěží dech.

A teď přichází část, kterou většina z vás značí jako hlavní - čištění zubů. Zde je mé přiznání: Nekupuji průměrnou zubní pastu. Skutečně ne. Trvám na organických, bez fluoridu, které jsou plné bylin a přírodních složek, které nejen čistí zuby, ale také podporují zdraví dásní. Slyšeli jste o zubní pastě s aloe vera nebo kokosovým olejem? Vyzkoušejte je - váš úsměv vám poděkuje. A samozřejmě, používám elektrický kartáček - je to jako mít malého robota, který za vás dělá práci. To je, vede mě k takovému zvláštnímu pocitu čistoty a svěžesti.

Odpolední Check-up

Všichni známe ten pocit po obědě, kdy se cítíme unavení a naše ústa se zdají být plná jídla. Právě v tuto chvíli se zuby mohou stát obětí bakterií a kyselin. Z tohoto důvodu si držím k dispozici několik přípravků, které mě drží na pozoru. V práci mám balení zubního nitě a některé ústní průplachy bez alkoholu. Proč bez alkoholu? No, protože je méně agresivní a nevysušuje ústa, přestože efektivně odstraňuje bakterie.

Jinak mám vždy po ruce nějaká vláknina. Je to skvělá potravina, která pomáhá přirozeně čistit zuby a podporovat slinné žlázy v našich ústech. Takže, ať už jdete na oběd, pokus se vícero jídlu s vlákninou, jako je jablko nebo mrkev. Budete překvapeni, jak svěží budou vaše ústa cítit po takovém jídle!

Vychytávka snadných zubních nápojů

Některé nápoje mohou být pro naše zuby překvapivě škodlivé. Sóda, káva, víno - ty všechny mohou znamenat katastrofu pro naše skloviny a způsobit zbarvení zubů. Moje strategie je vědět, kdy konzumovat tyto nápoje a jak se po nich postarat. Pokud chceme popíjet něco sladkého nebo něco s vysokým obsahem kyseliny, doporučuje se použít slamku, abychom omezili kontakt nápoje se zuby. U kávy se vždy snažím mít po ruce vodu, abych opláchl ústa a minimalizoval její účinky na moje zuby.

Existuje však také mnoho nápojů, které jsou zdravé pro naše zuby. Zelený čaj je skvělý pro zdraví našich dásní, zatímco mléko a sýr jsou plné vápníku, který pomáhá udržovat naše zuby silné. So remember to integrate these into your diet.

Montáž noční péče

Můj noční rituál se nestará jen o mé zuby, ale také o můj celkový vzhled a pocit. Jsem velkým fanouškem olejového tahání. Co je to, ptáte se? Proces, při kterém aktivně „táhnete“ olej mezi svými zuby. Tento proces odstraňuje toxiny a bakterie z úst a pomáhá podpořit zdravou mikroflóru. Používám k tomu kokosový olej a trvám na něm přibližně 15 minut. I když je to trochu náročné, výsledky jsou toho stojí!

Své noční rituály pak uzavírám stejným způsobem, jakým jsem je začal - čištěním zubů a jazyka. Ale tady je trik: Než začnu se zubní pastou, použiji něco, co se nazývá prášek na čištění zubů. Vypadá to trochu jako hořčice, ale také jako kouzelný prach, který vyrobil zubní průmysl. Pomáhá ničit bakterie a poskytuje mému ústí ten extrémní pocit čistoty, který nezískáte jen z kartáčování.

Zdravá Strava pro zdravé zuby

Zuby jako takové potřebují nejen správnou péči, ale také správnou stravu. Vaše tělo nutně potřebuje vápník, aby vydrželo tvrdou práci, kterou pro vás dělají vaše zuby. Pokud nejste velkými milovníky mléčných výrobků, můžete zkusit lososa nebo sardinky. Tyto dvě ryby jsou fantastické zdroje kvalitního vápníku.

Kromě toho, vitamín D, který pomáhá tělu absorbovat vápník, je důležitý pro zdraví zubů. Pouze 15 minut denně na slunci pomůže vašemu tělu produkovat dostatek tohoto drahocenného vitamínu. Jezte vícero tučných ryb, vajec a hovězí játra - to je další cesta k zdravému úsměvu.

V mém životě jsem udělal mnoho věcí, ale moje péče o zuby je něco, na co jsem hrdý. Doufám, že tohle čtení bylo pro vás užitečné a inspirativní. Pamatujte, zdravé zuby jsou nejen základem krásného úsměvu, ale také základem celkového zdraví. Ať už budete postupovat podle mého plánu péče o zuby nebo si najdete svůj vlastní, přeji vám hodně štěstí a krásné úsměvy.